Zawsze byłam za wspieraniem i pielęgnowaniem śląskiej godki

Niewiele osób na Górnym Śląsku może się pochwalić tak konkretnym działaniem na rzecz zachowania naszej regionalnej tożsamości. Trzydzieści lat temu, z miłości do śląskiej kultury i tradycji, zainicjowałam Przegląd Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie”. Z radością patrzę, jak śląsko godka łączy pokolenia, przypomina nam o naszych korzeniach i buduje poczucie wspólnoty.

 

Śląsko godka to coś więcej niż język. To serce naszej tożsamości, wyraz naszej unikalnej historii i wartości. „Śląskie Śpiewanie” stało się nie tylko konkursem, ale także okazją, która daje młodym ludziom możliwość poznania i pielęgnowania śląskich tradycji muzycznych. Widok młodych talentów, które z pasją śpiewają w naszym regionalnym języku, napełnia mnie dumą i radością.

Zróbmy wszystko, by śląsko godka zachowała swoje naturalne bogactwo i różnorodność!

Doceniajmy i szanujmy tych, którzy od 1990 roku bezinteresownie wspierali i angażowali się w propagowanie śląskich tradycji. To dzięki Nim nasza kultura i język mogą przetrwać i rozwijać się. Pamiętajmy, że zachowanie śląskiej godki to nasza wspólna sprawa, która ma nas łączyć, a nie dzielić.