Zapraszamy na V Konferencję Programową Śląski Ład

Napaść Rosji na Ukrainę zmieniła wektory światowej i europejskiej polityki. O tym będziemy debatować podczas Konferencji Śląski Ład. Zastanowimy się, jaką rolę w odbudowie Ukrainy może odegrać województwo śląskie w szerszym kontekście działań podejmowanych przez Polskę i Unię Europejską.

 

Podczas debaty poruszymy  kwestię architektury unijnej polityki klimatycznej, której największym obciążeniem było i wciąż jest uzależnienie od rosyjskiego gazu. Na Konferencji Śląski Ład musi też paść pytanie o rolę, jaką może odegrać polski sektor wydobywczo-energetyczny w procesie uodporniania Unii Europejskiej na międzynarodowe wstrząsy. Dalsze paraliżowanie gospodarki w imię „zielonej rewolucji” sprawia, że jesteśmy coraz bardziej podatni na globalne, także militarne kryzysy.

Znakiem firmowym naszej konferencji są ciekawi goście, którzy mówią krótko, ale na bardzo ważne tematy. Tak będzie i tym razem. Proszę śledzić nasz profil, aby dowiedzieć się więcej o samej konferencji i jej uczestnikach. Konferencja odbędzie się 25 kwietnia w godz. 12.00 – 14.00 (transmisja na https://www.facebook.com/slaskilad).