Wodzisław Śląski bardziej zielony

Coraz więcej gmin przystępuje do programu „Czyste Powietrze”. To spore ułatwienie   i przyspieszenie procesu wymiany starych pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Gratuluję  prezydentowi Wodzisławia Śląskiego, Mieczysławowi Kiecy decyzji o rozpoczęciu współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zaoszczędzą 120 km drogi do  Katowic, gdzie dotychczas musieli załatwiać wszystkie formalności związane z programem „Czyste Powietrze”.  Od teraz będą także mogli liczyć w swoim mieście na profesjonalne informacje i obsługę w zakresie dofinansowania nowych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.  Umowę ze strony WFOŚiGW w Katowicach podpisał Adam Lewandowski, zastępca prezesa.

– Cieszymy się, że powiększa się lista samorządów, przystępujących do Czystego Powietrza. Obecnie jest ich  96. Dzięki współpracy z gminami, które sobie bardzo cenimy, mieszkańcy będą szybciej i sprawniej załatwić formalności, zaczerpnąć informacji czy otrzymać poradę w podjęciu właściwej decyzji o wyborze np. źródła ciepła – powiedział Adam Lewandowski, podczas  oficjalnego otwarcia punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” w Wodzisławiu Śląskim. W uroczystości, w moim imieniu wzięła udział asystentka Izabela Kowalska.