Sprawowane funkcje parlamentarne i samorządowe :

 

Lata 1998-2002 – Sejmik Województwa Śląskiego;

Lata 2002-2005 – Rada Powiatu Pszczyńskiego;

 

Lata 2005-2007 – Poseł V kadencji Sejmu RP, sprawowała funkcje :

  • Członek Komisji Nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”
  • Członek Komisji ds. Unii Europejskiej
  • Członek Komisji ds. Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
  • Członek podkomisji stałej monitorowania wykorzystania środków unijnych
  • Przewodnicząca parlamentarnej grupy polsko-austriackiej
  • Wiceprzewodnicząca parlamentarnej grupy polsko-niemieckiej
  • Przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego KP PiS ds. Polityki Regionalnej i Funduszy

 

Lata 2007-2011 – Poseł VI kadencji Sejmu RP, sprawowała funkcje :

  • Wiceprzewodnicząca Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
  • Członek Komisji Finansów Publicznych
  • Członek Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw i uchwał dotyczących usuwania skutków i zapobiegania powodzi
  • Członek podkomisji stałej monitorowania wykorzystania środków unijnych
  • Członek podkomisji stałej ds. Polityki Regionalnej
  • Członek podkomisji nadzwyczajnej do przygotowania projektu dezyderatu do Prezesa Rady Ministrów w sprawie pomocy poszkodowanym w powodzi
  • Członek podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw o województwie i administracji rządowej w województwie (druk nr 1072) oraz o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji i podziale zadał administracji publicznej w województwie (druk nr 1073)
  • Członek podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzrenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym (druk nr 3408)
  • Członek Prezydium Klubu Parlamentarnego PiS odpowiedzialna za organizację seminariów i imprez ogólnopolskich

 

Po wyborach 2011 – Poseł VII kadencji Sejmu RP, sprawuje funkcje :

  • Wiceprzewodnicząca Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
  • Członek podkomisji stałej ds. Finansów Samorządowych
  • Członek podkomisji stałej ds. Polityki Regionalnej
  • Członek podkomisji stałej ds. Ustroju Samorządu Terytorialnego
  • Członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny
  • Członek Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Członek poselskiego Zespołu Strażaków
  • Przynależała do zespołu ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK
  • Przynależała do Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 roku
  • Zarząd Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej
  • Członek Polsko-Kanadyjskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Fundacji Akademia Samorządności

 

Po wyborach uzupełniających do Senatu 2014 – Senator VIII Kadencji Senatu RP

  • Członek Komisji Budżetu i Finansów Publicznych
  • Członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej
  • Członek Komisji Ustawodawczej

 

Po wyborach 2015 – Poseł VIII kadencji Sejmu RP

  • Przewodnicząca Komisji do Spraw Unii Europejskiej
  • Członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
  • Członek Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
  • Członek Parlamentarnego Zespołu do spraw budowy dróg ekspresowych S 6 i S 11
  • Członek Parlamentarnego Zespołu do spraw Śląska
  • Członek Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii
  • Członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków
  • Członek Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Zarząd Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej
  • Członek Polsko-Azerbejdżańskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej
  • Członek Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej

 

Po wyborach 2019 – Poseł do Parlamentu Europejskiego

  • Członek grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR)
  • Członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE)
  • Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE (DACP)
  • Zastępstwo Komisja Rozwoju Regionalnego (REGI)
  • Zastępstwo Delegacja do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i Stowarzyszeniem Państw Azji Południowo-Wschodniej ASEAN (DASE)