Debata na wniosek „Zielonych” nt. zagrożeń klimatycznych. Histerii klimatycznej ciąg dalszy

wpis w: Aktualności | 0

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim debata na wniosek „Zielonych” nt. zagrożeń klimatycznych. Histerii klimatycznej ciąg dalszy… Mój głos w debacie wywołał oburzenie części sali….: +Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo! Zacznijmy od faktu iż nie ma żadnej jasnej definicji „zagrożenia klimatycznego”. Doceniam każdego, kto szczerze dba o przyszłość naszego środowiska, w którym najwyższą wartością jest człowiek! Ale co to jest zagrożenie klimatyczne? Filmiki ruchu „Extinction Rebellion” z całego świata, pokazują uczestników, którzy używają przemocy, niszczą budynki, generują dodatkowe koszty dla policji. Wydaje się, że Ci młodzi ludzie nie są w pełni świadomi tego co robią. Obawiam się, że wielu zostało podpuszczonych i wykorzystanych do postępowań czysto anarchicznych. To niebezpieczne i nieodpowiedzialne działanie.‼️

A prawda jest taka, że tylko bogatych i uprzywilejowanych stać na głoszenie i wprowadzanie radykalnych działań, aby zwalczać zmiany klimatyczne. Zaś najbardziej ucierpią na tym biedni i pokrzywdzeni. To oni już płacą i zapłacą największą cenę, a efekty i tak będą niewielkie. Ubóstwo energetyczne już dziś jest faktem. To nie jest sprawiedliwe.
Trzeba jasno powiedzieć, że to bezpieczeństwo energetyczne i przystępność cenowa powinny być naszym priorytetem.

Marksistowskie eksperymenty inżynierii społecznej przyniosły w ostatnim stuleciu tylko ubóstwo i cierpienie. Nie powtarzajmy tego samego błędu, a widzę, że to się zaczyna robić na masową skalę.