Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych Mundurowych w Tychach

wpis w: Aktualności | 0

Reprezentant Europoseł Izabeli Kloc asystent Mariola Szeliga uczestniczyła w uroczystym Ślubowaniu Klas Pierwszych Mundurowych na sztandar Zakładu Doskonalenia Zawodowego na Placu pod Żyrafą w Tychach.

Odbyła się defilada pododdziałów Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach, Zespołu Szkół w Bielsku-Białej im. Gen. Stanisława Sosabowskiego, Zespołu Szkół w Cieszynie i Zespołu Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Przemawiał do młodzieży Roman Polko generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku, życząc im odwagi oraz siły w nauce i służbie Ojczyźnie! Życzyła im powodzenia również Janina Półtorak przedstawicielka tyskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy im. kpt. Ignacego Gazurka – pododdział Wojsk Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych RP zaprezentował sprzęt i pojazdy wojskowe, odbyły się strzały z armat Tyskiego Bractwa Kurkowego.

Organizatorem był Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach we współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Tychach i Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej TAURON Wytwarzanie S.A. oddziału Elektrowni Łaziska, Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile oraz występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Smyki” w Tychach.

 

Fotoreportaż: http://izabelakloc.pl/portfolio/uroczyste-slubowanie-klas-pierwszych-mundurowych-w-tychach/