9.Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

wpis w: Aktualności | 0

W dniu dzisiejszym odbywają się Targi 9.Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w którym uczestniczy Izabela Kowalska asystentka Poseł do Parlamentu Europejskiego Izabeli Kloc. Na rozpoczęciu odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Pana Profesora Cezarego Kochalskiego Doradcę Prezydenta RP. W liście zapowiedział mocne wsparcie dla tego sektora gospodarki. Przyjmując m.in. strategię rozwoju rynku kapitałowego. W Katowicach Kongres otwarł Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Tomasz Zjawiony – organizator Europejskich Kongresów MŚP. Podczas pierwszego Panelu uczestniczyli goście specjalni m.in. Minister Energii Adam Gawęda oraz Zdravko Počivalšek, Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii Republiki Słowenii. Dialog z przedstawicielami kilkudziesięciu państw MŚP przebiega pod hasłem: „Gospodarka dziś i jutro. Odpowiedzi na dylematy polskich przedsiębiorców”.

Targi są jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w Polsce w zakresie usług i produktów dla sektora MŚP. To także idealna przestrzeń do nawiązania kontaktów z nowymi partnerami oraz klientami podczas międzynarodowych spotkań B2B i sesji networkingowych.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze Kongresu najdobitniej mówią liczby: Swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 25 tysięcy osób.
Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 5500 uczestników z 37 państw, którzy z uwagą śledzili również ofertę 120 wystawców podczas Targów Biznes Expo.
Targi Biznes Expo są największym wydarzeniem marketingowym w zakresie usług i produktów dla biznesu. Wśród ponad 100 podmiotów prezentujących swoją ofertę dla biznesu znajdą się firmy proponujące m.in. obsługę prawną, księgową, IT, marketingową, ofertę szkoleniową czy wyjazdów integracyjnych, ale także oferujące niekonwencjonalne rozwiązania ułatwiające życie przedsiębiorców.